Zimní relaxace aneb 3 důvody, proč vyrazit v lednu do Mariánských lázní

 

Vánoční svátky jsou již za námi a nutno přiznat, že po této době odpočinku by člověk potřeboval ještě další dovolenou. Mariánské lázně jsou v tomto ohledu ideální destinací na relaxaci a wellness. Přinášíme Vám proto několik důvodů, proč po Vánocích vyrazit právě sem.

Město se zajímavou historií

Ačkoli se Mariánské lázně řadí k našim nejmladším lázeňským městům, neznamená to, že zde není nic k objevování. Místo, na kterém se dnes rozkládají Mariánské lázně bylo původně bažinaté, avšak po objevení blahodárných pramenů získalo roku 1818 svůj lázeňský status. V roce 1820 Mariánské lázně navštívil Johan Wolfgang Goethe, v následujících letech například Richard Wagner či dokonce britský král Eduard VII.

Léčivé prameny

V současné době je ve městě a jeho okolí využíváno 53 pramenů, přičemž Mariánské lázně nabídnou léčebné kúry pro širokou škálu zdravotních problémů. Minerální vody mají blahodárný účinek zejména na nemoci pohybového ústrojí, nemoci dýchacích cest, gynekologická onemocnění a nemoci trávicího ústrojí.

Volnočasové aktivity

Mariánské lázně se nachází na západě Čech v Karlovarském kraji, přičemž město kromě lázeňství nabízí i rozsáhlé sportovní aktivity, turistické vycházkové trasy a v zimě i sjezdové či běžecké lyžování. Mariánské lázně rovněž leží velmi blízko německých hranic, a tak zhruba za 30 minut autem lze vyrazit na výlet do Německa. V takovém případě však nezapomínejte na povinnost sjednání vhodného pojištění na cesty, které by Vás v Německu pokrylo pro případ nenadálých výdajů.