Neoprenové boty oceníte skoro všude

Neoprenové boty jsou nezbytným doplňkem pro mnoho vodních sportů jako je windsurfing, kiting nebo wakeboarding. Tyto boty chrání nohy před chladem a zároveň poskytují potřebnou oporu a ochranu. Zároveň mohou být velmi užitečné při běžném koupání v moři.

Z čeho jsou vyrobeny a jaké mají vlastnosti?

Neoprenové boty jsou vyrobeny z neoprenu (polychloroprenu), což je syntetická guma, která vyniká odolností vůči vodě a chladu. Díky tomu poskytuje skvělou tepelnou izolaci při vodních sportech a koupání. Neoprenové boty do vody jsou navrženy tak, aby poskytly nohám dostatečnou ochranu a zároveň je neomezovaly v přirozeném pohybu. 

Kde všude mají využití?

Neoprenové boty jsou oblíbené především u milovníků vodních sportů jako windsurfing, kiteboarding, wakeboarding, paddleboarding, kajak, rafting a další. Díky vyztužené podrážce poskytují výbornou ochranu proti ostrým kamenům, škeblím a mořským ježkům.

Vhodné jsou pro procházky po kamenité pláži nebo při běžném koupání jako prevence uklouznutí a zranění chodidla. Při jakémkoliv pobytu ve vodě, dokonce i v chladnější, zajistí nohám komfort a udrží je v teple.

Kde se dají pořídit a jaké existují modely?

Na stránkách Mysticstore.cz najdete široký sortiment neoprenových bot různých typů a velikostí. Všechny modely vynikají vysokou kvalitou zpracování s ohledem na maximální komfort nositele. Velká variabilita velikostí zajišťuje, že zde naleznete boty pro děti od velikosti 31 až do pánské velikosti 48. Mezi nejprodávanější modely patří:

Neoprenové boty Marshall Shoe

jsou jedny z nejoblíbenějších Mystic bot do vody. Hodí se pro většinu vodních sportů a také jako ochrana před ostrými kameny a škeblemi. Mezi jejich hlavní přednosti patří odlehčený neopren, speciální vnitřní izolační vrstva pro ještě větší pocit tepla, tenčí, ale vyztužená podrážka, anatomicky tvarovaná pata a oddělený palec pro lepší upevnění boty na nohu.

Boty do vody M Line Aqua Walker Shoes

jsou ideální volbou nejen pro vodní sporty jako paddleboard, kajak, rafting, ale také pro chození po pláži. Vynikají použitím lehkých, měkkých a vzdušných materiálů, díky kterým jsou vhodné také do teplejších destinací. Tyto neoprenové botičky oceníte především na kamenitých a oblázkových plážích. Mají protiskluzovou podrážku a perforované boky pro odvádění vody a rychlejší schnutí.

Neoprenové boty Star Boot

jsou určené především na kiteboarding, windsurfing a paddleboarding. Díky větší tloušťce neoprenu (5 mm) se skvěle hodí i do chladnějšího počasí. Tyto neoprenové boty na vodu byly navrženy ve spolupráci s aktivními jezdci, a proto jsou pohodlné, neomezují v pohybu při strapech a poutkách a udržují chodidla neustále v teple. Lepší kontakt s boardem zajišťuje tenčí podrážka.