Solárko je bezpečnější než přirozené opalování!

V souvislosti s opalováním v soláriu narazíte na spoustu mýtů, polopravd a zavádějících informací. Ale jak je to ve skutečnosti s bezpečností? Měli byste se solárku vyhýbat, nebo je naopak zdravější než pobyt na sluníčku? To nám prozradili odborníci z pražského Kentoya Fitness, jehož nedílnou součástí je také moderní solárium.

Dodržujte základní pravidla

Nic není černobílé a o opalování v soláriu není výjimkou. Obecně je sice v mnoha ohledech bezpečnější než opalování na slunci, ale to neznamená, že se lze opalovat dle libosti. Přirozeně vypadajícího a zdravého opálení dosáhnete pouze za předpokladu, že budete dodržovat několik základních pravidel.

S ohledem na váš fototyp kůže vám obsluha solária sestaví individuální opalovací program a doporučí speciální kosmetiku, která pokožce poskytuje potřebnou hydrataci a vitamíny.

zdravi-wellness-cz_kentoyafitness_cz_01

Jednotlivé opalovací kůry by měly probíhat v dostatečném časovém odstupu. Mezi prvním a druhým opalováním vyčkejte po dobu min. dvou dní. Před opalováním vždy odložte šperky a několik hodin před kúrou nepoužívejte make-up. Zároveň si chraňte citlivé partie – znaménka, oblast genitálií, tetování a jizvy.

Překážkou mohou být zdravotní problémy nebo užívání některých léků. Pokud si nejste jistí, raději se o opalování v soláriu poraďte s lékařem. UV záření by mohlo zdravotní stav nebo účinky medikamentů znásobit.

Po opalovací kůře se alespoň po dobu několika hodin nesprchujte – došlo by k přerušení procesu pigmentace.

zdravi-wellness-cz_kentoyafitness_cz_02

Proč se opalovat v Kentoya Fitness?

Podstatnou roli samozřejmě hrají i samotné přístroje. Chcete-li mít jistotu, že opalování bude efektivní a nebude trvat zbytečně dlouho, navštivte solárium Praha v Kentoya Fitness.

Ve fitness Praha mají moderní horizontální solária značek LUXURA a ERGO LINE, která umožňují komfortní a bezpečné opalování. Více se dozvíte na www.kentoyafitness.cz.