Výlet na Karlštejn? Spojíte odpočinek i výlet do historie

Plánujete si program na dovolenou nebo na prodloužený výlet? Pokud chcete skloubit poznávání, exkurzi do historie, odpočinek, výborné kulinářské zážitky a pobyt v přírodě, pak doporučujeme strávit několik dní na Karlštejně. Pobyt v této středočeské obci neskýtá pouze známou gotickou památku, ale i rozmanité okolí.

Užijte si středověkou atmosféru

Ubytovat se je ideální přímo v městyse Karlštejn. Budete tak mít blízko na hrad, vychutnáte si atmosféru středověkého podhradí a zároveň odtud budete moct snadno vyrážet jak na pěší výlety do přírody, tak na cyklovýlety po okolí Berounky. Pokud nemáte auto, tak navíc zajisté oceníte vynikající vlakové spojení do Berouna i do Prahy – do jejího centra se odsud dostanete za pouhé půl hodiny.

Pokud jde o ubytování na Karlštejně, tak záleží na tom, zda chcete být spíše v centru turistického dění, nebo si užívat klid v přírodě. Ve druhém případě stojí za doporučení například Hotel Mlýn Karlštejn, který se nachází v romantickém zákoutí na břehu Berounky.

Na své si přijdou všichni

Hotel je vhodný naprosto pro všechny. Zamilované páry si tu mohou vychutnat večery na terase nad jezem nebo grilování na nedalekém ostrůvku. Po výletě do vinných sklepů či okolních lesů si mohou odpočinout ve vířivce, kam si lze i objednat občerstvení.

Podnikatelé mohou vést obchodní debaty při golfu nebo probrat byznys v blízké taverně. Pro rodiny s dětmi je oblíbenou atrakcí domácí ZOO, ve které kromě oslíků či prasátek potkáte i velbloudy.

Přímo na Karlštejně nebo v jeho okolí je samozřejmě možné podnikat i spoustu dalších aktivit, od rybaření, přes vyhlídkové lety po návštěvu dalších zajímavých lokalit. Potřebné informace a tipy můžete sehnat na hotelové recepci.